NEDEN SOYA MUMU KULLANMIYORUZ

NEDEN SOYA MUMU KULLANMIYORUZ

kokulu mumGünümüzde evlerin geri dönüştürülmüş plastik, geri dönüştürülmüş cam şişeler ve geri dönüştürülmüş kağıttan yapılmış torbalarla yalıtıldığını görmek harika. Sağlıklı bir çevreyi korumak için atıklarımızı yeniden kullanmak bu kadar önemliyken, yağları yeniden kullanarak mumlarımızı yapmak mantıklı olmaz mı?
Gibi mum üreticileri sık sık kullandığımız mumlar ilgili soru sorulmadı. Tüketiciler bugünlerde daha bilinçli, ki bu harika. Soya mumu şu anda kesinlikle trend; fosil yakıtlara bağımlı olmayan, sürdürülebilir, yenilenebilir bir kaynak olarak pazarlanmaktadır. Şu anda soya mumu kullanmıyoruz ve size nedenini söylemek istiyoruz .
 
TLDR: Basitçe söylemek gerekirse, kaynaklar arasındaki etikle ilgili olarak dikkate alınması gereken çok şey var, bunların yapıldıklarından çok daha fazlası. Sürekli sorgulamanın önemini vurgulamak istiyoruz. Eko-kimlik bilgileri için bir şey satın alıyorsanız, tedarikçinin hangi bilgileri sağladığını görmelisiniz. Basitçe Çevre Dostu demek yeterli değildir, bir şeyin sadece en temel düzeyde bir bitkiden elde edilmesinden kaynaklandığını varsaymak da değildir.
 
Sadece 'Çevre dostu' demek, bir ürünü Çevre Dostu yapmaz. Bundan çok daha karmaşık.
Bir soya bitkisi doğal bir ürün olsa da soya mumu değildir. Bitki yetiştirilir, dağıtılır, sonra işlenir - mum olarak yakılır.
Şu anda soya mumu kullanacak olsaydık, olumlu çevresel faydadan çok olumsuz bir küresel etkiye sahip olacağına inanıyoruz.
Gerekli olmayan her ürünün yapması gerektiğine inandığımız gibi, çevremiz ve ekonomimiz üzerinde mümkün olduğunca az olumsuz etki yaratmak için geri dönüştürülmüş atıkları kullanıyoruz.
%100 soya mumu ifadesi yanıltıcı olabilir. Soya mumu kullanan bir mum işlenir (diğer mumlar gibi) ve yanması için katkı maddeleri (diğer mumlar gibi) içerebilir.
Soya mumunun diğer mum türlerinden herhangi bir şekilde daha az zararlı veya daha temiz yandığını kanıtlayacak önemli, bilimsel olarak desteklenen bir kanıt yoktur.
Endüstriyel ölçekte yetiştirilen soya, çok sayıda olumsuz çevresel ve sosyo-ekonomik etkiye sahiptir. Sadece bitki olması onu çevre dostu yapmaz.
Buzzwords arkasına bak
Çevre dostu moda sözcüklerle vagona atlamak kolaydır, ancak bunlar gerçekten ne anlama geliyor? Bir kaynaktan sağlanan aynı kaynağı kullanmanın etkisi, onu başka bir yerden temin ettiyseniz tamamen farklı olabilir. Hasat edildiği ve yapıldığı süreçler farklı olabilir ve kat ettiği mesafe de dikkate alınmalıdır. Bir ürün ve yapıldığı malzeme farklı şeylerdir ve birinin nasıl ulaştığından diğerine olan yolculuk karmaşık olabilir. Doğal ve organik iki farklı şeydir, soya ve soya mumu da öyle.
 
' Tarım için harika ' veya ' yenilenebilir bir kaynaktır ' gibi geniş kapsamlı ifadeleri kabul etmemeye çalışın.' eğer kanıtla takip edilmezlerse. Çeşitli görüşler toplamaya çalışın ve bunların arkasındaki nedenleri düşünün. En önemlisi, süreci ve kanıtların her zaman değiştiğini unutmayın.